Skala (št. 555, leto XXVI)

ŠTIRIDESET DNI PUŠČAVE

Po krstu v Jordanu se je za štirideset dni umaknil v puščavo. Z molitvijo in postom se je pripravljal na nastop svojega poslanstva: oznanjati blagovest odrešenja. Te njegove “duhovne vaje” so Cerkev spodbudile, da je v bogoslužno leto uvedla štiridesetdnevni postni čas. V njem naj bi se verniki “z večjo vnemo posvečali molitvi in delom ljubezni do bližnjega” ter tako napolnili “baterije” svojega srca z lučjo Božje milosti. Iz lastne izkušnje vemo, da se včasih iskreno trudimo, da bi bili dobri kristjani z vsem srcem, pravi Jezusovi učenci, pa nam kmalu zmanjka moči. Kdor nima srca odprtega za Božjo milost, se hitro izprazni. Kdor pa je prazen, tudi drugim ne more ničesar dati.

Začetek postnega časa je na pepelnično sredo 22. februarja.

Preberite si župnijski list v pdf obliki: Skala_555