Luč miru iz Betlehema

Radovljiški skavti so v soboto, 21. decembra 2013, po sveti maši v radovljiški cerkvi pripravili tradicionalno prireditev Luč miru iz Betlehema. V skavtski govorici – z igro – so nam sporočili, da h Kristusu, ki je naša Luč, pelje vera. Na poti moramo preverjati svojo smer, pomaga nam duhovna hrana in molitev, ki je naša vez do nebes.

Po Luč miru smo šli skupaj s “pernatimi piški” in jo na koncu srečno razdelili med vse, ki so se ta večer zbrali v cerkvi svetega Petra v Radovljici. Skavtsko igro je s petjem spremljal mladinski pevski zbor Na_vdih.

Zahvaljujemo se vsem, ki nas spremljate – želimo vam miru, ki ga simbolizira ta skromen plamen, prižgan v votlini, kjer se je rodil Jezus. Vzemite si čas in prinesite ga tudi svojim bližnjim, da bodo prazniki res blagoslovljeni in leto, ki prihaja, veselo.