Skala (št. 585, leto XXVIII)

STARŠEM

Ob novem šolskem in veroučnem letu se začnejo za Vas, starši, številne skrbi. Upam, da vam je blagor vaših otrok res pri srcu, saj so vam podarjeni iz Božjih rok – zaupani, da jih pripravite na življenje.

Vpisujete jih v razne krožke, na treninge vseh vrst, v glasbeno šolo, tako da je včasih kar premalo časa še za verouk. Vendar vedite, da je vzgoja za večnost najpomembnejša vzgoja v življenju. Upam, da se zavedate, da vse na tem svetu mineva. Tudi vaši otroci bodo nekoč – tako kot mi – stopili pred dobrega Boga in dali odgovor o svojem življenju. Ker je njihovo življenje tesno prepleteno z vašim – ob vas rastejo in se učijo za življenje – boste tudi vi soudeleženi pri njihovem življenju. Ne nasedajte puhlicam, naj se otroci o veri odločijo, ko bodo stari 18 let. Če vere ne poznajo, se nimajo o čem odločati. Tudi vi – če vam predstavijo pet različnih izdelkov, ki jih še nikoli niste videli – ne boste vedeli, katerega bi izbrali. Zaradi neznanja boste lahko nasedli in slabo izbrali. Tako je tudi z veroukom – otroci naj spoznajo vero, potem bodo lahko videli, ali je to tisto pravo, kar želijo živeti, ali ne.

Želim vam lep začetek in nad vse Vas, Vaše otroke in katehete kličem Božji blagoslov!

župnik

Preberite si župnijski list v pdf obliki: skala_585.