»Slava Bogu!« – božični koncert zbora Na_Vdih

»Slava Bogu!« so s svojimi glasovi in mladostno energijo Jezuščku v radovljiški cerkvi nocoj prepevali pevke in pevci mladinskega pevskega zbora Na_vdih. V zbor, ki deluje od leta 2008, je vključenih 26 mladincev, ki se srečujejo in prepevajo Bogu na čast.Po vodstvom zborovodkinje Ane Urh so se mladi nocoj prišli poklonit Jezusu. Prinesli so mu dragoceni dar – pesmi. Od mirnejših adventnih do temperamentnejših božičnih, od starih slovenskih božičnih do še starejših latinskih. Vse melodije so nas vodile k Božjemu čudežu učlovečenja. Skrbno izbran in pester program, lepi vezni teksti in ubrano petje so občinstvo napolnili z lepim in dobrim. Podobno se nas je dotaknilo sporočilo mladih, kot je angelsko petje pred dvema tisočletjema zbrane na betlehemskih poljanah.

Nagovorila sta nas čudenje in radost glasbe, ki so jo mladi prineseli pred Božje Dete. Ob poslušanju smo se veselili Otroka, ki je »Luč dneva, Njega, ki prihaja odrešit človeštvo«. Hvaležni smo vam, da poživljate farno občestvo, nas razveseljujete s svojimi nastopi in darujete svoj čas in talente Novorojenemu v jaslicah.

PROGRAM:

• Ena otročja pejsan (minila je že strašna noč)
  • Gaudete
  • Gloria