NoviceSkala

Skala (št. 626, leto XXXII)

HOLY-DAYS = SVETI DNEVI

Pred nami so težko pričakovane poletne počitnice, za katere so značilni dolgi dnevi in kratke noči. Narava nas bo vabila v svoj objem na morje, v gore, ob jezera in potoke, v bližnje in daljne kraje. 

Počitek potrebuje vsak, način preživljanja pa si spet izbere vsak sam po svojih zmožnostih in interesu; odvisno, kaj ga veseli in osrečuje. Zanimivo je dejstvo, da tudi človek, ki nima redne zaposlitve, potrebuje oddih in spremembo okolja, da se razbremeni od svojih skrbi, ki ga tarejo, ko obremenjujoče razmišlja v eno in isto smer.

Kot po postu tekne blagoslovljena potica, tako se po delu in šoli prileže počitek. Počitek je zaslužen čas, ko si človek oddahne od naporov in nabere novih moči za dni, ki sledijo. Že Jezus je svojim učencem, ki so bili utrujeni od dela, dejal: »Pojdite sami zase na samoten kraj in se malo odpočijte.«(Mr 6, 31).


Preberite si župnijski list v pdf obliki:Skala 626.