NoviceSkala

Skala (št. 628, leto XXXII)

OKTOBER – MESEC ROŽNEGA VENCA

… ki nam poživi vero, ki nam utrdi upanje, ki nam vžgi ljubezen …
s temi prošnjami se začne veseli del rožnega venca. Mesec oktober je posvečen Mariji; lahko bi rekli, da je Marijin mesec.

Prav zato se v tem času Materi Božji še posebej priporočamo, se nanjo obračamo z raznimi prošnjami tako, da molimo različne molitve, najbolj pa rožni venec. Oktober je v pravem pomenu besede mesec rožnega venca. 7. oktobra namreč obhajamo praznik blažene Device Marije presvetega rožnega venca, 13. pa se spominjamo zadnjega prikazovanja v Fatimi na Portugalskem, pri katerem se je sveta Devica razodela kot rožnovenska Mati Božja. Bog je v svojem usmiljenju podelil tej molitvi posebno učinkovitost – tako za ohranitev vere kot za obrambo Cerkve pred sovražniki in tudi za obvarovanje sveta pred raznimi katastrofami. Molímo ga čim bolj zbrano in hkrati prosímo za mir v svetu in svoj notranji mir. Poskušajmo, da bi v mesecu oktobru v naših družinah s skupno molitvijo resnično poživili vero, utrdili upanje v dobro in Boga ter da bi s pomočjo molitve vžgali ljubezen do Njega in do bližnjega.


Preberite si župnijski list v pdf obliki: Skala 628.