DuhovnostNova maša

Hvala vsem, ki v pripravi na novo mašo darujete svoj čas in talente

Spoštovani in dragi župljani!

Praznovanji mašniškega posvečenja in nove maše se bližata, zato je prav, da tudi sam napišem nekaj besed. Najprej, besed hvaležnosti za vso podporo, ki jo od Vas doživljam na svoji poti. Vsakič, ko se vrnem v Radovljico, se med Vami počutim doma. Dobra in zame tako potrebna izkušnja. Hvala za vse molitve in lep pogled, s katerim me spremljate ter Vašo ljubezen do duhovnikov. Da sem prepoznal Gospodov klic in nanj odgovoril, je tudi Vaša zasluga. Svojo prvo mašno daritev bom hvaležno daroval prav za Vas: »farane in dobrotnike«, kakor navadno piše v oznanilih. Že sedaj se zahvaljujem vsem, ki v pripravi na novo mašo darujete svoj čas in talente: ožjemu pripravljalnemu odboru, gospodu župniku, požrtvovalnim pevcem in potrpežljivemu gospodu zborovodji, posebej pa vsem, ki zame molite.

Še nekaj želja, morda celo prošenj imam. Najprej, da bi bila nova maša res dogodek, ki bo župnijo povezal v veselju, da Jezus Kristus ostaja z nami vse dni do konca sveta tudi po duhovnikih. Želim si, da bi se tudi po teh dogodkih zbližali z Bogom in med seboj, da bi bilo praznovanje priložnost za duhovno obnovo naše župnije in da bi se Cerkev približala oddaljenim. Vesel bom, če jih povabite k pripravi, sveti spovedi in samim slovesnostim, ker oznanila ne dosežejo vseh. S še eno konkretno prošnjo se obračam na Vas. Navada je, da na novi maši sodelujejo tudi bogoslovci, ki bodo tako res od blizu spoznali našo župnijo. Ob koncu Vas lepo pozdravljam in sebe ter diakone, s katerimi bom posvečen v mašnika, priporočam v molitev!

Rok Pogačnik