Nova mašaNovice

Informacije pred novo mašo

DRAGI ŽUPLJANI IN ŽUPLJANKE

Pevke in pevci, pritrkovalci, postavljalci mlajev, krasilke, gospodinje, ki bi napekle pecivo, skavti in drugi, ki vidite možnost, da bi še kakorkoli prispevali k dogajanju (npr. narodne noše, redarji …). Vaš prispevek k še eni čudoviti slovesnosti v naši župniji je nepogrešljiv in dragocen.

Pletenje vencev

 Začetek pletenja vencev bo v ponedeljek 24. 6. ob 9.00. Vse, ki imate ciprese naprošam, da jih v župnišče dostavite do nedelje 23. 6. Vence bomo pletli za cerkvijo – pod drvarnico. Vabim vas v čim večjem številu.

Pecivo

Prosimo vse radolške gospodinje za pecivo. Pecivo bomo sprejemali v župnišču v petek 28. 6. med 15.00 in 18.00 in v soboto 29. 6. med 8.00 in 11.00.


Dogodki pred novo mašo

Sreda, 26. 6. 2019

 • Sveta maša ob 19h. Mašuje Janez Mrak, duhovnik, ki izhaja iz naše župnije. Trenutno je župnik v župniji Kisovec in soupravitelj župnije Šentlambert.
 • Koncert duhovniškega okteta Oremus po sveti maši. Oktet bo prepeval že med sveto mašo!

Četrtek, 27. 6. 2019

 • Adoracija pred Najsvetejšim ob 18h. Med adoracijo bo priložnost za sv. spoved.
 • Sveta maša ob 19h. Mašuje Gašper Mauko, duhovnik, ki izhaja iz naše župnije. Trenutno je župnijski upravitelj v Homcu in na Vranji Peči. Pri sv. maši bo prepeval župnijski pevski zbor iz župnije Domžale. Zbor bo sodeloval in pripravil adoracijo pred Najsvetejšim.

Petek, 26. 6. 2019

 • Adoracija pred Najsvetejšim ob 18h. Med adoracijo bo priložnost za sv. spoved.
 • Sveta maša ob 19h. Mašuje Blaž Gregorc, duhovnik, ki izhaja iz naše župnije. Trenutno je ekonom ljubljanske nadškofije. Pri sv. maši bo prepeval župnijski pevski zbor iz župnije Dobrepolje Videm. Zbor bo sodeloval in pripravil adoracijo pred Najsvetejšim.

Novomašne slovesnosti

Sobota, 29. 6. 2019

 • Ob 9.00 mašniško posvečenje v stolni cerkvi sv. Nikolaja v Ljubljani
 • Ob 19.00 sprejem novomašnika v župnijski cerkvi sv. Petra v Radovljici in praznovanje sv. Petra, zavetnika naše župnijske cerkve

Nedelja, 30. 6. 2019

 • Ob 14.00 nova maša v župnijski cerkvi sv. Petra v Radovljici
 • Po maši pogostitev na trgu pred cerkvijo
 • Ob 19.30 litanije Srca Jezusovega v župnijski cerkvi sv. Petra v Radovljici

Ponedeljek, 1. 7. 2019

 • Ob 19.00 zahvalna sv. maša novomašnika
 • Po maši v atriju župnišča srečanje za vse, ki so sodelovali pri pripravi in poteku nove maše

PARKIRANJE ZA GOSTE NA NOVI MAŠI

Vnaprej prosimo župljane, da pridete na novo mašo peš – včasih je veljalo, da se za novo mašo splača izrabiti tudi nove čevlje. Zato radi pridite peš. Tuji gostje bodo težje našli pot, zato jim omogočimo, da bodo lažje parkirali. Parkirišča: za gostinsko šolo, za sodiščem, pri policiji, pri Grajskem dvoru in pri pokopališču.

NARODNE NOŠE

Vabljene, da polepšate novomašno slovesnost. Zberemo se v nedeljo 30. 6. ob 13.30 v atriju župnišča v Radovljici.

ZBIRANJE SREDSTEV Z novo mašo so povezani tudi stroški organizacije in same izvedbe. Vabim vas k zbiranju sredstev. Nabiralnik za organizacijo nove maše je pod korom ali pa vaš prispevek prinesete v župnišče. Hvala.