Navodila slovenskih škofov v slovenskih cerkvah v času začasne umiritve epidemije COVID-19

Slovenski škofje ordinariji so sprejeli nove ukrepe na področju ustavno zagotovljene človekove pravice in temeljne svoboščine do individualnega in kolektivnega vidika svobode veroizpovedi ter se odločili za dodatno sproščanje preventivnih ukrepov pri javnem bogoslužju v cerkvah. Nova navodila veljajo od torka, 2. junija 2020, do preklica.

S tem navodilom prenehajo veljati Navodila slovenskih škofov za vzpostavitev javnega bogoslužja v slovenskih cerkvah v času epidemije COVID-19, ki so bila v veljavi od 4. maja 2020.

Navodila si preberite v priloženi datoteki, objavljena pa so tudi na uradni spletni strani Slovenske škofovske konference.Na spletni strani Slovenske škofovske konference je objavljen tudi prispevek s pogostimi vprašanji in odgovori o bogoslužju v slovenskih cerkvah v času začasne umiritve epidemije.