Skala (št. 656, leto XXXVI)

Dragi prijatelji! Naš post se počasi preveša v drugo polovico in kmalu bomo vstopili v veliki teden. Samo en teden v celem letu nosi ime veliki. V tednu, v katerem so se odvijali dramatični dogodki, smo povabljeni, da s pomočjo Svetega pisma doživimo velike trenutke.

Cvetna nedelja, zarota proti Jezusu, priprava velikonočne večerje, postavitev Gospodove večerje, prerekanje, kdo je večji, Jezus napove, da ga bo Peter zatajil, Jezus na vrtu Getsemani, Jezusa primejo, Peter zataji Jezusa, Jezusa obsodijo na smrt in ga križajo… …in tretji dan je bil grob prazen. Velika noč je potrebna takrat, ko je noč, ko pride čas preizkušenj, ko je težko in vse brez smisla. Takrat potrebujemo v svojem življenju veliko noč, pomoč in upanje, da za dežjem posije sonce. Ko je vse lepo in prav, ko smo lepi in mladi, ko smo zdravi in smo ljubljeni, takrat ne potrebujemo pomoči. In ker dobri Bog ve, da naše življenje ni le sonce in smeh, nam vsako leto za velikonočne praznike odpre okno upanja, da nam pove, naj vztrajamo in ne obupujemo, ko pride mrak. Želim vam lepo obhajanje velikonočnih praznikov in zavesti, da se je v življenju vredno truditi, saj nas Bog presoja po naših prizadevanjih in na koncu vedno zmaga dobrota in resnica.

Vsem faranom in vsem ljudem dobre volje voščimo blagoslovljene velikonočne praznike!


Preberite si župnijski list v pdf obliki: