Skala (št. 671, leto XXXVII)

MOJA IN VAŠA DARITEV

(Pri darovanju položim na oltar svoje življenje) Gospod je z vami, bratje! Bratje me slišite? Moja mala čreda, ne samo patene, ne samo keliha z vinom, tebe, tebe v celoti, moja mala čreda, bi hotel držati in dvigniti med rokami … Predstavljen ti je krožnik za darovanje: mar nimaš drugega kakor ta bedni novčič, da ga daš nanj? … Nič drugega kakor svojo denarnico, da jo odpreš? Mar ni tu nikogar, ki trpi? … Mar ni med vami žalostnih? Resnično? Nobenega greha, nobene bolečine? Nobene matere, ki bi izgubila otroka? Nobenega, ki je propadel brez lastne krivde? Nobenega duhovnika, redovnika ali redovnice, ki je propadel brez lastne krivde ali tudi po lastni krivdi? Nobene deklice, ki jo je zaročenec zapustil, ki ji je brat požrl doto? Nobenega bolnika, ki ga je zdravnik sodil in ki ve, da nima več upanja? 


Preberite si župnijski list v pdf obliki: