Skala (št. 678, leto XXXVIII)

MESEC MAJ

Mesec maj, ves pomladen, zelen in ves cvetoč, ki nam ob jutrih prikrade nasmeh na obraz zaradi ptičjih serenad, v ta majnik nas vabi Mati, da ji sledimo in ji ostanemo zvesti. Tudi blaženi Grozde ji je ostal zvest, zato danes počiva pri Njej, Kraljici mučencev. Vabljeni smo, da si v mesecu maju vzamemo trenutek za Gospodove in Marijine praznike, ki so kot čaše hladne vode postavljeni ob popotnikovo pot; da je korak lahkoten in svež. Na začetku meseca bomo počastili Jožefa delavca, gasilci se bodo priporočili svetemu Florijanu, obhajali bomo god Leopolda Mandiča, ki je zaradi svojega vdanega spovedovanja zavetnik usmiljenja, praznovali bomo god fatimske Marije. Prvoobhajanci bodo postali kot Marija Kristonosci, veselili se bomo godu blaženega Grozdeta. Pripravimo Materi veselje in ostanimo njeni otroci, med seboj povezani z vezjo prijateljstva, odpuščanja in pozornosti.


Preberite si župnijski list v pdf obliki: