Skala (št. 680, leto XXXVIII)

NA POČITNICE SKUPAJ Z NJIM

Počitnice so namenjene premoru, ki ga po vsakodnevni rutini naredimo, da si odpočijemo od vsakdanjih skrbi. Navadno zamenjamo okolje, vendar je danes vse več družin, ki si zaradi materialne stiske ne morejo privoščiti počitnic izven doma. Ne glede na to, kje bomo v poletnih dneh, ne pozabimo na Boga, na osvežitev duha in srca, ker Božje zapovedi niso sezonske, ampak nas vežejo vse dni v letu. Veliko bo priložnosti, da bomo ostali v lepem odnosu z Bogom, bodisi z branjem verske literature ali obiskom svete maše v domačem ali v tujem kraju, bodisi z dobrimi deli do bližnjega: da povabimo tiste, ki nimajo možnosti za počitnice, morda s seboj na izlet ali na morje.

Alfons Pereiri v svoji molitvi moli: »Gospod, prosim te za vse, ki imajo končno počitnice in dopust, ki so od dela utrujeni in potrebujejo počitka in osvežitve: obvaruj jih nesreče in nevarnosti, daj da si spet opomorejo, da preživijo lepe dneve in se okrepčani in zadovoljni vrnejo na svoje delo. Prosim te za mnoge, ki ne bodo mogli imeti počitnic, ker so bolni ali nimajo dovolj denarja; varuj jih pred zagrenjenostjo, daj njim in nam spoznati, da lahko svoje življenje napolnimo, tudi če ostanejo naše želje neizpolnjene.« Članek v Marijinem zvonu z naslovom »Kako spodbujati otroke, da med počitnicami ne pozabijo na Jezusa« pa naj nam pomaga, da bi bili v prostem času izvirni. Naj bodo poletni dnevi lepi in poučni povsod, kamor nas bo zanesla pot. Bog z vami in lepe počitniške dni.


Preberite si župnijski list v pdf obliki: