Molitev za novomašnika

V ponedeljek, 7. maja, dva meseca pred Andrejevo novo mašo, smo po obhajilu za našega novomašnika prvič prosili:

Nebeški Oče,

pri zadnji večerji je tvoj Sin apostolom zaupal službo duhovništva. Vedno znova jim pridružuješ novih delavcev v svojem vinogradu. Tako tudi letos naklanjaš Cerkvi na Slovenskem novih delivcev svetih skrivnosti. S svojim ljubeznivim pogledom si se ozrl na našo župnijo, ko je tudi novomašnik Andrej v globini svojega srca začutil tvoje povabilo, naj postane Gospodov Duhovnik.

Jezus, dobri pastir, prosimo te zanj in za vse letošnje novomašnike; ohrani jih v zavetju svojega Srca, da jim nihče ne bo mogel škodovati. Posvečuj jih, da bodo verovali, kar bodo brali; učili, kar bodo verovali; živeli, kar bodo učili. Ohrani njihova srca čista in sveta. Naj rastejo v ljubezni do tebe in ti ostanejo vedno zvesti, ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.

To molitev bomo v radovljiški cerkvi vse do nove maše molili pri vsaki sveti evharistiji. Vsi pa smo povabljeni, da se brata Andreja Maksimilijana Sotlerja in ostalih letošnjih novomašnikov spominjamo v svojih molitvah.