Skala (št. 690, leto XXXIX)

NEDOJEMLJIVA LJUBEZEN

»Ljubezen, ljubezen, … kako silna je ta ljubezen,« je besedilo ene izmed popevk. To še bolj drži, ko gre za Božjo ljubezen. Ko se ta Ljubezen zares dotakne posameznega človeka, je tako močna, da človek lahko zapusti svoj dom, starše in prijatelje in vse, na kar je bil srčno navezan, in enostavno odide: v bogoslovje, v samostan. Le kdo bi to razumel?

Mnogi poznamo iz svojega osebnega izkustva, kaj se takrat dogaja! Kako zelo nas lahko pritegne Božja ljubezen in »pomete« vse, kar nam je bilo sicer zelo dragoceno! Najpomembnejša naenkrat postane povezanost z Bogom, kjer se vedno globlje odkriva nedojemljiva Ljubezen. Le-ta nas vsak dan vabi, da se ob Njej ogrejemo. Včasih pride nevihta, oblak, v katerem so kaplje dežja, včasih celo toča … Tako tudi v življenju kdaj doživljamo oblačno vreme. A vendar imamo v dnu srca zavest, da je za oblaki sonce, ki še vedno sije. Naše večno Sonce je Bog, ki nikoli ne zaide, nikoli ne pozabi, se nikoli ne izneveri in ostaja zvest! Vedno je tu, nas spremlja in nas dviga, ker nas neizmerno ljubi! Mesec junij je zaznamovan z duhovniškimi posvečenji na god sv. Petra in Pavla. V svojih molitvah se spomnimo vseh, ki delujejo v službi ljudi, da bi imeli moči, volje in blagoslova pri svojem poslanstvu.


Preberite si župnijski list v pdf obliki: