Prvi dan oratorija

Po zabavnem večeru, ki je sledil nedeljski novi maši, so se v ponedeljek prvi otroci ob petju začeli zbirati že ob pol devetih zjutraj. Veseli animatorji, ki so otroke poskušali malo prebuditi, so atrij radovljiškega župnišča napolnili s petjem in plesom. Seveda, začel se je tradicionalni oratorij, tokrat pod posebnim okriljem sv. Marije Mazzarello, soustanoviteljice salezijank. Prav od nje se bomo ta teden učili in po njenem zgledu poskušali vsak dan bolj ljubiti Boga in bližnjega.

Ob 9:00, ko se oratorij tudi uradno začne, smo ob petju letošnje himne dvignili zastavo in otroke je pozdravilo dekletce Mirjam in jih uvedlo v zanimivo zgodbo letošnjega oratorija. Otroci so se potem razdelili po tekmovalnih skupinah in se odpravili na prvo oratorijsko preizkušnjo, ki so jo po dveh urah tekanja okrog radovljiškega župnišča in iskanja posebnih gesel vsi uspešno opravili. Spet smo se zbrali v atriju in otroci so si ogledali prvo predstavo, ki je prikazala pristne, zdrave in ljubeče odnose med člani družine Mazzarello. Po skupnem uvodu so se otroci razdelili po katehetskih skupinah, kjer smo se pogovarjali o pomenu družine in naše odgovornosti za dobro počutje v njej. Po šolski uri katehez smo se zbrali v župnijski cerkvi in se v molitvi obrnili na Gospoda. Ob pol enih je bilo na vrsti kosilo s skupne mize in s polnimi trebuščki so se otroci razdelili po delavnicah, na katere so se prijavili že med obedom. Letošnja bogata ponudba delavnic jih je lahko peljala v svet plesa, ustvarjanja zapestnic, rož iz krep papirja, vodila jih je do nogometnega igrišča in celo v pravljični svet Harryja Potterja. Otroci so se lahko preizkusili še v modeliranju, ustvarjanju scene za dnevno igro in v učenju skavtskih veščin. Po končanih delavnicah smo zapeli še nekaj pesmi, zaplesali bans in odpeli himno. Ob petju himne smo spustili zastavo in tako je bil prvi oratorijski dan za nami.