Praznik za župnijske sodelavce

Pri podružnični cerkvici sv. Lamberta je bilo v ponedeljek, 25. junija 2012, praznično. Župnijski sodelavci smo se pri sveti maši zahvalili za vse Božje milosti, ki jih prejemamo. Praznovanje nas je utrdilo v zavesti, da smo vsi in vse Božji dar. Tudi talenti, ki jih uporabljamo v službi Cerkve in v večjo Božjo slavo.

Večinoma z avtomobili, redki tudi peš, smo se vrnili v Radovljico. Sledilo je prijetno druženje v župnijskem atriju.

Čeprav vsakokrat v župnijskem listu beremo prošnje g. župnika, naj se novi sodelavci pridružijo tistim, ki že čistijo cerkev, prepevajo na koru, berejo Božjo besedo, krasijo, ministrirajo … pa je žal naša krščanska želja po služenju bolj mlačna. In ker se ne pojaviš kot novi sodelavec, si “obsojen”, da gledaš iste “stare” obraze. Vsak lahko pomaga, da bo naše župnijsko občestvo bolj naše. Bog ne kliče samo v duhovniško ali redovniško službo. Pri delu za Božje kraljestvo so tudi naloge, ki si jim ti kos. Morda te kliče, da bi pomagal k bolj ubranemu petju. Da bi sem in tja v soboto zjutraj čistil Božji hram. Prebral Božjo besedo. Samo okorajžiti se je treba in odgovoriti klicu. Časa imamo vsi enako in nihče ga nima na pretek, a od tebe je odvisno, kako ga boš uporabil. Pridi zraven! Sodeluj!