Skala (št. 563, leto XXVI)

ROŽNI VENEC

Družinska molitev rožnega venca omogoči Devici Mariji, da umiri srca, jih pripravi za medsebojno odpuščanje in okrepi za prenašanje vsakdanjih težav. Po molitvi staršev otroci rastejo v veri in pobožnosti, tako da je vse njihovo življenje prepojeno s krščanstvom. Rožni venec omogoči Devici Mariji, da vstopi v družine in jih obvaruje pred sovražnikom, ki poskusi prav vse, da zaseje razdor, prepir in nezvestobo. Ta oblika molitve je mogočno orožje, ki nam ga je Devica Marija podarila, da bi obvarovala naše družine. Ko molimo rožni venec, nas Marija spremlja skozi življenje svojega Sina.

Veselo, upajoče, polno radosti, krvavo, trpeče, polno človeške bede in sovraštva, častitljivo, zmagoslavno, odrešenjsko …

V naši župniji molimo Rožni venec vsak večer ob 18.30h!

Preberite si župnijski list v pdf obliki: skala_563