Skala (št. 565, leto XXVI)

Naši predniki so radi božič imenovali »sveti dan«. Zavedali so se in kar okušali so, kako je v vsakdanje življenje vstopilo nekaj velikega in ga popolnoma prevzelo. S tem prihodom se je naše življenje bistveno spremenilo. Ta isti pomen ima odpiranje svetih vrat ob vsakem svetem letu.

Spoštovani župljani, zdaj smo na vrsti mi: vsakdo izmed nas se mora vprašati – bo odprl vrata svojih misli, svojega srca, svojega življenja in svojih načrtov Kristusu ali ne? Ali bomo dovolili, da On spremeni moje življenje in življenje moje okolice v nekaj novega ali ne? Samo On lahko ta dan spremeni v sveti dan, to naše življenje v sveto življenje.

 

Blagoslovljen božič in novo leto 2013

Vam želita

Rafko Kralj in Andrej Župan

Preberite si župnijski list v pdf obliki: skala_565