Skala (št. 608, leto XXX)

ADVENTNO PRIČAKOVANJE

Cerkveno leto se je izteklo. Adventni venec s štirimi svečami naznanja prihod našega Gospoda Jezusa Kristusa. Njegov prihod ob dopolnitvi časov pred več kot 2000 leti je človeštvu prinesel nebogljenega otroka, v zakonsko neurejeni družini v kateri je samo Jožef mizaril. To je bil čas, ko še mladi Mariji kljub pomanjkanju niti na misel ni prišlo, da bi napravila splav, da o kontracepciji sploh ne govorimo. Seveda, ko je pa nihče ni pohujšal. Danes v dobi obilja, pa je vse drugače. Morda bi tudi danes več Marij pričakovalo prvega otroka, če ne bi kultura smrti, v času, ko skoraj ni mogoče več posvojiti otroka, dovoljevala postaviti tisto morilsko vprašanje naših “zdravnikov”: »Ali boste splavili?« In če smo bolj natančni. V Sloveniji imamo posebno vrsto kulture smrti, namreč tako, da moramo prav vsi plačevati ta pokol nedolžnih otrok. S čimer smo tudi delno soodgovorni za ta pokol. Med tem, ko si morajo upokojenci marsikatera zdravila samoplačniško plačevati, imajo naše mlade Marije vso strupeno kontracepcijo zastonj.

Kaj lahko v tem adventu pričakujemo? Pričakujemo lahko, da nas bo milostni čas adventa utrdil v duhovnem življenju. Kristjani smo poklicani predvsem k temu, da smo strokovnjaki za duhovnost. Naša naloga je v duhu rojevati naše bližnje za Boga. To je lahko molitev, duhovna vaja, obisk sv. maše ali pa delovanje v civilni družbi. Kristjani smo del civilne družbe in zanjo posebej odgovorni, da jo prekvasimo in prerodimo za Boga.

Novorojeni Zveličar, napolni našo družbo s kulturo življenja!

Preberite si župnijski list v pdf obliki: skala-608.