Telovska procesija po Radovljici

Zakrament Svetega Rešnjega Telesa in Krvi nam daje moč, da lahko sledimo Jezusovemu zgledu in živimo v ljubezni do Boga in bližnjega. Tega smo se še posebej spomnili ob telovem. Praznik je dela prost dan v Avstriji in na Hrvaškem ter v delih Nemčije, pri nas pa ne. Zato je bila praznična sveta maša v nedeljo, 22. junija, ob deveti uri.

Velikokrat v življenju smo deležni Božje dobrote, včasih tudi po rokah dobrih ljudi. Da bi tudi sami znali biti orodje v Božjih rokah, prejemamo Jezusa pod podobo Kruha in Vina. Po tem zakramentu nam zasije Božja milost takrat, ko jo potrebujemo.

Sveti maši je sledila procesija, med katero smo počastili sveto Evharistijo. Ob lepem petju župnijskega zbora, ob Božji besedi in blagoslovu z Najsvetejšim, smo prosili, naj dobri Bog še naprej varuje in blagoslavlja naš kraj. Tako smo veselje, da je Jezus z nami pod podobo Kruha, delili tudi z Radovljičani, s katerimi se ne srečujemo v cerkvi.

Oglejte si nekaj utrinkov s procesije, več fotografij pa najdete na naši facebook strani.