NoviceSkala

Skala (št. 624, leto XXXII)

Ko človek dorašča, je potrebno vero utrditi. To se zgodi pri sveti birmi. Sveti duh nas pri birmi utrdi v veri, da velikodušno in s prepričanjem živimo svoje krščanstvo.

Z birmo postanemo polnoletni kristjani, odgovorni drug za drugega. Imamo pravico in dolžnost, da oznanjamo in branimo Kristusov nauk. Da nas lahko Sveti Duh pri birmi potrdi za take naloge, moramo v veri dozoreti. Ob sodelovanju z božjo milostjo se to zgodi v primerni starosti. Birma nam da pomagajočo milost, da moremo po veri živeti in podeli nam darove Svetega Duha. Darovi Svetega Duha so: dar modrosti, dar umnosti, dar sveta, dar moči, dar vednosti, dar pobožnosti dar strahu božjega. Birmancu se dajejo botri zato, da jih z besedo in zgledom navajajo h krščanskemu življenju. Ali jih bodo res?


Preberite si župnijski list v pdf obliki: Skala 624.