NoviceSkala

Skala (št. 640, leto XXXIII)

VESELITE IN RADUJTE SE!

Papeževa apostolska spodbuda je razdeljena na pet poglavij. V prvem poglavju z naslovom »Poklicanost k svetosti« papež Frančišek najprej spomni na svetnike, ki »so že dosegli Božjo navzočnost in z nami ohranjajo vez ljubezni in občestva«.

A obstajajo tudi svetniki »izza sosednjih vrat«, tisti, ki živijo ob nas in so odsev Božje navzočnosti, pri čemer papežizpostavi starše, ki z ljubeznijo vzgajajo svoje otroke. Moške in ženske, kidelajo, da bi domov prinesli kruh, bolnike, ostarele redovnice, ki so vednonasmejane. Vsi smo torej poklicani k svetosti, vsak v tistem položaju, vkaterem se nahaja, vsak po svoji poti. Svetost, h kateri nas kliče Gospod,bo rasla po malih dejanjih. »Ne boj se svetosti,« spodbuja papež Frančišek. »Ne bo ti vzela moči, življenja, veselja, ravno nasprotno, postal boš tisto, za kar si te je Oče zamislil, ko te je ustvaril, in boš zvest samemu sebi.« Apostolska spodbuda; papež Frančišek