Skala (št. 561, leto XXVI)

O MARIJA, MATI CERKVE

Prosimo te, poskrbi za žejno človeštvo. Poskrbi za mlade in njihovo prihodnost. Pomagaj nam, da bomo živeli v gotovosti, da je Bog naša varnost in naše veselje.

O Marija, ključ, ki odpira zaklade Božje milosti, uči nas zvesto živeti po daru, ki nam je zaupan. Naša navzočnost naj bo znamenje upanja za ljudi, predvsem tistih, ki so vero izgubili.

O Marija, sedež modrosti, izprosi nam Svetega Duha, ki vse prenavlja.

Naj prenovi tudi obličje zemlje, ki je polna strahu, negotovosti, tavanja. Naj tudi mi gradimo občestvo ljubezni.

O Marija, romarica na poti vere, tvoja gorečnost in pogum naj vodita naš korak. Naj se veselimo ob srečanju z bližnjim. Naši odnosi naj odražajo pristne evangeljske drže in ljubezen, ki vodi k Bogu.

O Marija pomočnica, ti nas vzpodbujaš k zvestobi! Naj sledimo Gospodu v vsej polnosti ter mu danes in vedno popolnoma pripadamo.

Amen!

Preberite si župnijski list v pdf obliki: skala_561