Koncert cerkvene glasbe z Wiener Vokalensamble

Po večerni maši je v župnijski cerkvi sv. Petra v Radovljici nastopil zbor Wiener Vokalensamble, ki ga vodi Michael Wahlmüller.

Zbor je leta 1975 nastal iz mladinskega zbora Canisius, v njem pa danes poje 60 pevcev. Njihov repertoar obsega posvetno in cerkveno zborovsko glasbo od renesanse do moderne, domače ljudske pesmi in pesmi iz drugih dežel. Gostovali so v mnogih državah, med drugim v ZDA, Kanadi, Braziliji in Urugvaju.

Po nedavni smrti ustanovitelja in dolgoletnega vodje zbora, Manfreda Linsbauerja, je umetniško vodstvo prevzel Michael Wahlmüller.

Na klavirju je zbor spremljala Liselotte Theiner, izvajali pa so skladbe Ave verum (Charles Gounod), Sanctus (Josef Gabriel Rheinberger), Es zog manch Lied (Antonin Dvorak) in druge.