Novomašne slovesnosti: informacije

Sobota, 27. 6. 2015:

9.00 – mašniško posvečenje, stolna cerkev sv. Nikolaja v Ljubljani. Ob tej priložnosti bo peljal tudi avtobus iz Radovljice, če bo zasedenost vsaj polovična. Odhod avtobusa bo ob 7.00 pri lipi.

19.00 – sprejem novomašnika, župnijska cerkev sv. Petra, Radovljica

Nedelja, 28. 6. 2015:

10.00 – nova maša, župnijska cerkev sv. Petra, Radovljica

12.00 – pogostitev ZA VSE na Linhartovem trgu

16.00 – Litanije Srca Jezusovega v župnijski cerkvi

17.00 – Skupno druženje na Linhartovem trgu

Ponedeljek, 29. 6. 2015:

19.00 – zahvalna sv. maša novomašnika. Po maši piknik za vse, ki so sodelovali pri pripravi in poteku nove maše.

INFORMACIJE

• NOVA MAŠA: Za novo mašo Gašperja Mauka bo župnija podarila novomašniku križ in šest svečnikov. Z novo mašo so povezani tudi stroški organizacije in same izvedbe. Vabim vas k zbiranju sredstev. Nabiralnik za organizacijo nove maše je pod korom ali pa prinesete v župnišče. Hvala lepa.
  • PLETENJE VENCEV – začetek pletenja vencev bo v ponedeljek 15. 6. ob 9.00. Vse, ki imate ciprese naprošam, da jih v župnišče dostavite do nedelje 14. 6. Vence bomo pletli za cerkvijo – pod drvarnico. Vabim vas v čim večjem številu.
  • PECIVO – prosim vse radolške gospodinje za pecivo. Pecivo bomo sprejemali v župnišču v petek 26. 6. med 16.00 in 18.00 in v soboto 27. 6. med 8.00 in 11.00.
  • PARKIRANJE ZA GOSTE NA NOVI MAŠI: Vnaprej prosimo župljane, da pridete na novo mašo peš – včasih je veljalo, da se za novo mašo splača izrabiti tudi nove čevlje. Zato radi pridite peš. Tuji gostje bodo težje našli pot, zato jim omogočimo, da bodo lažje parkirali.
    Parkirišča: za gostinsko šolo, za sodiščem, pri policiji, pri Grajskem dvoru in pri pokopališču.
  • NARODNE NOŠE: vabljene, da polepšate novomašno slovesnost. Zberemo se v nedeljo 28. 6. ob 9.30 v atriju župnišča v Radovljici.

DUHOVNA PRIPRAVA NA NOVO MAŠO

• SPOVED: V četrtek 11. 6. in 18. 6. med 18.00 in 19.00 bo med češčenjem Najsvetejšega možnost za spoved. Na voljo bo tuj spovednik! Vabljeni, da se pred novo mašo tudi duhovno očistimo.
  • MEDITACIJA: Vabljeni v petek 5. 6. ob 19.30 v Slomškovo dvorano na srečanje s p. Jožetom Roblekom.
  • MAŠEVANJE ŽUPNIKOV ob nedeljah ob 10.00 v župnijski cerkvi sv. Petra v Radovljici:
    • V nedeljo 14. 6. bo maševal g. Janez Šket, župnik v Grosuplju.
    • V nedeljo 21. 6. bo maševal g. Jože Drolc, duhovni pomočnik v župniji Ljubljana Polje.
  • MAŠEVANJE RADOVLJIŠKIH NOVOMAŠNIKOV: teden pred novo mašo (22. 6.-26.6 ob 19.00):
    • PONEDELJEK: p. Andrej M. Sotler, OFM Conv, župnijski upravitelj župnije Sv. Trojica – Podlehnik
    • TOREK: g. Sebastjan Likar, župnik župnije Šmartno pod Šmarno Goro
    • SREDA: g. Janez Mrak, župnik župnije Kisovec
    • ČETRTEK: (mašnik znan naknadno)
    • PETEK: g. Blaž Gregorc, župnik župnije Vrhnika in dekan