NoviceSkala

Skala (št. 616, leto XXXI)

NOVO ŠOLSKO IN VEROUČNO LETO

Znova bomo začeli šolsko in veroučno leto. Pred nami so ure verouka, ki bodo šolarje pripravljale na krščansko življenje ter na prejem zakramentov svete evharistije (prvo sveto obhajilo) in svete birme. Kateheza je ena osnovnih nalog Cerkve. V vsaki župniji je možnost spoznavanja Boga, vere, Svetega pisma in zakramentov. Vse to nudijo veroučna srečanja, ki so usklajena z devetletko. Po končani devetletki pa so mladi povabljeni v mladinsko skupino, kjer na drugačen način skupaj iščemo pot skozi življenje ob težavah in radostih, ki jih posebej doživljajo mladi. Vzgoja se začenja v družini, to so starši obljubili že pri krstu svojega otroka, verouk je tako le nadgradnja odnosa z Bogom, ki ga je otrok pridobil od svojih staršev. Brez nedeljske svete maše si ne moremo predstavljati krščanskega življenja. Dragi starši, poleg vseh skrbi, ki jih imate za družino, radi svojim otrokom omogočite tudi lepo versko izkušnjo in jih vključite v župnijsko življenje (ministranti, bralci, pevci, skavti, mladinci, animatorji).

Hvala vam, ker imate radi svoje otroke!


Preberite si župnijski list v pdf obliki: Skala 616.