NoviceSkala

Skala (št. 622, leto XXXII)

Z Jezusovim vstajenjem krščanska vera stoji ali pade. Že apostol Pavel je zapisal: »Če pa Kristus ni vstal, potem je prazno tudi naše oznanilo, prazna tudi vaša vera«. Ker je Jezus zares vstal in so ga njegovi učenci po hudih dvomih večkrat doživeli kot tistega, ki je vstal in živi, so po delovanju Svetega Duha začeli verovati vanj in zbrali pogum, da so to vero oznanjali in zanjo umirali. Tisti, ki je z lastno vstajenjsko močjo od znotraj odvalil kamen, bo odvalil tudi vse druge kamne zla, ki nas pritiskajo k tlom. Kristjani, ki smo vero v Jezusovo vstajenje postavili na najvišji svetilnik svojega življenja, smo poklicani, da zanjo pričujemo z zvestobo Gospodu ne glede na ugodne ali neugodne okoliščine življenja. Vsem ljudem dobre volje želim, da bi tudi letos bila velika noč naš največji praznik. Posebno velikonočno tolažbo želimo vsem, ki doživljajo preizkušnje, izgube in stiske. Naj nas vstali Jezus napolni z mirom in pogumom.

vaš župnik Andrej, s sodelavci


Preberite si župnijski list v pdf obliki: Skala 622.