Molitev za uspeh misijona

Vsemogočni Bog, ti hočeš, da bi se vsi ljudje zveličali in prišli do spoznanja resnice. Prosimo te, blagoslovi delo misijona v naši župniji. Pomagaj nam graditi živo cerkev Jezusa Kristusa, v kateri je vsak človek povabljen in sprejet. Daj, da bodo naši zakonci, naše družine, naši bolni in oslabeli bratje in sestre, mladina in otroci odprli srce Kristusu Odrešeniku. Pritegni tudi tiste brate in sestre, ki so se oddaljili od tebe in Cerkve, da te znova najdejo in obnovijo prijateljstvo s teboj. Vsem nam pomagaj, da bomo v moči Svetega Duha na novo odkrili pomen Božjih zapovedi, družinske molitve, nedeljske svete maše in drugih zakramentov ter iz njih črpali moč za vsakdanje krščansko življenje. Daj da bomo živeli v miru in slogi med seboj in delali za blagor vseh ljudi.

Božja Mati Marija in zavetnik naše župnije, sv. Peter, naj nam pomagata, da bomo v novem tisočletju kot prenovljeni kristjani odpirali pot lepši prihodnosti – tukaj in v večnosti. Amen.