DuhovnostNova mašaNovice

Molitev za novomašnika

Gospod Jezus, dobri Pastir!
Daroval si svoje življenje, da bi ga vsi imeli v izobilju. Šel si za izgubljeno ovco in zastavil vse, da bi jo pridobil nazaj. Podari bogastvo svojega življenja vsem ljudem, posebej fantom in dekletom, ki jih kličeš v svojo službo.
Prosimo te za vse fante, posebej za našega Gašperja, da bi jih ohranil v zavetju svojega presvetega Srca, da jim nihče ne bi mogel škodovati.
Ohrani neomadeževane njihove roke, ki se bodo vsak dan dotikale tvojega presvetega Telesa. Ohrani čiste njihove ustnice, ki jih bo rdečila tvoja dragocena Kri. Ohrani čisto in sveto njihovo srce, ki bo zapečateno z vzvišenim znamenjem tvojega slavnega duhovništva.
Obilno blagoslovi njihovo pot, saj bodo oni ohranjali tvojo obljubo, da boš z nami vse dni do konca sveta, ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.