Peti dan oratorija

Petek, peti dan oratorija, je navadno rezerviran za vodne igre, a nas je tokrat presenetilo slabo vreme, ki pa nas ni odvrnilo od navdušenega petja, ki se je na improviziranem prireditvenem prostoru začelo že ob pol devetih zjutraj. Z dvigom zastave in petjem himne, ki jo vedno spremlja zabavna koreografija, smo začeli oratorijski dan. Ogled predstave, ki nas vsak dan seznani z delom in življenjem sv. Marije Dominike Mazzarello, nas je pripravil, da smo po katehetskih skupinah lažje govorili o preprostosti, ki je zaznamovala življenje Marije Dominike in bi morala zasedati pomembno mesto tudi v naših življenjih. Po katehezah smo odšli v cerkev, kjer smo Gospoda prosili za dar preprostosti. Čas je bil za delavnice, ki pa so se zaradi dežja prestavile v bolj suhe kotičke radovljiškega župnišča. Nogometna delavnica je dobila drugo ime in tako kot športna delavnica odšla v klet družine Fajdiga, kjer so mladi športniki plezali, igrali ročni nogomet, pikado in pink ponk. Posebej uspešna je bila modelarska delavnica, kjer so ustvarjali majcene rakete, ki so jih s pomočjo smodnika spravili v zrak. Z lepoto nakita so se ukvarjali pri antični delavnici, ljubezenski napoj pa je bil izdelek naših čarovnikov. Med delavnicami nas je obiskal tudi duhovnik, ki prihaja iz Mehike. Po kosilu je bil čas za igre, ki pa niso bile izvedene zaradi neprimernega vremena. Tako nam je gospod župnik prijazno posodil Slomškovo dvorano in ogledali smo si animirani film V višave. Po ogledu simpatične risanke smo zapeli himno in se odpravili domov.