Zadnji dan oratorija

Teden je res hitro minil in za nami je sobota, zadnji dan letošnjega oratorija. Kot običajno smo se zbrali ob devetih zjutraj in ob petju himne letos še zadnjič dvignili zastavo. Zgodbica, ki so jo odigrali animatorji, nam je tokrat pokazala, kako je Marija Domnika v svojo skupnost sprejemala nova dekleta in jih navduševala tudi za delo v misijonih. V katehetskih skupinah smo se zato pogovarjali prav o svojem poslanstvu: o poti, ki jo je za nas pripravil dobri Gospod. Molitev v cerkvi so tokrat pripravili animatorji, ki letos niso imeli katehez. Jezusu smo se zahvalili za animatorje in darove, ki jih imamo, pa tudi za pomanjkljivosti, ki jih je On obrnil v naše dobro. Po molitvi je bil čas za delavnice. Dan se je tokrat prekinil že ob dvanajstih; otroci so dobili še sladoled in odšli na svoje domove, saj je imel oratorijski dan nadaljevanje še v večeru. Otroci, starši in animatorji smo se spet zbrali ob sedmih zvečer in se s sveto mašo skupaj zahvalili Bogu za darove, ki smo jih prejeli v času letošnjega oratorija. Gospod župnik je v pridigi opomnil udeležence, da oratorij danes ni končan, in jih vzpodbudil, naj veselo oznanilo, ki so ga prejeli, širijo tudi med svoje prijatelje. Po sveti maši smo se vsi skupaj zbrali v atriju župnišča, kjer je animatorka vsem navzočim razdelila oštevilčene listke, ki so pozneje služili kot kuponi v žrebanju za edini barvni izvod oratorijskega časopisa. Tokrat so se starši podali na veliko igro in zbirali podpise po otokih, ki so predstavljali delavnice, na katerih so otroci preživljali svoj čas tekom tedna. Prav otroci so ta večer prevzeli nalogo animatorjev in na otokih staršem pomagali do želenega podpisa. Oblaki so dež zadrževali dovolj časa: vsi starši so pridobili podpise in jih zamenjali za oratorijski časopis, izžrebali smo dobitnico barvnega izvoda in že v dežju skupaj odpeli in odplesali oratorijsko himno in s spustom zastave zaključili oratorij 2012. S tem se je zaključil oratorij tudi za animatorje, ki se s hvaležnostjo v srcu spominjamo teh lepih dni oratorija in napovedujemo oratorij 2013!
Do naslednjega julija, ki bo prinesel novo zgodbo, pa se kot Marija Dominika z besedami “Grem jaz!” odpravimo na čudovito pot, ki nam jo je pripravil Gospod!